Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
     
Kalendář akcí
<< Leden 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
     
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· propozice
· Změny v hodnocení ...
Nejdiskutovanější
· propozice [0]
· Změny v hodnocen... [0]
     
Nejnovější inzeráty
. časovka
Přidal: 06.05.2019 09:59

1 inzerátů

3.1.0
     
Moravský pohár - seriál cyklistických závodů MP Změny v MP
Změny v hodnocení v roce 2019
Jméno
Heslo
Registrovat FAQ Seznam uživatelů Dnešní příspěvky Hledat

Tisk diskuze

  Změny v hodnocení v roce 2019
by: zdenekw, 29-11-2018 09:33 AM (#1)

Rado Moravského poháru,

především přijměte poděkování za další, velmi dobře organizačně zvládnutý, ročník cyklistických závodů v rámci Moravského poháru. Je opravdu neskutečně těžké se v současné době, kdy jsou různé zákazy, příkazy a velká neochota dotčených orgánů a tzv. třetích stran v souvislosti se získáváním povoleních k pořádání cyklistických silničních závodů a částečných uzávěr apod., dobrat kýženého úspěchu a nabídnout široké závody chtivé amatérské cyklistické veřejnosti tak obsáhlý sportovní projekt jako je Váš, sdružený pod hlavičkou kultovní a zažité značky Moravský pohár v silniční cyklistice.

Jsme rádi, že patříme již delší dobu k pravidelným účastníkům a i naše dosažené sportovní výsledky nejsou až tak zanedbatelné a dokážeme se prosadit v tak dobré konkurenci, které je a to napříč věkovými kategoriemi MP
Na druhou stranu, jsme v rámci volného zhodnocení sezóny, které se uskutečnilo 21.9. v Litomyšli kromě jiného, byli seznámeni s podnětem jednoho z našich členů, Zdeňka Klímy, který nám přednesl svůj názor na věkové kategorie a bodování v týmech vč. povinné registrace, která by doznala určitých změn v daných kritériích, který písemně zpracoval v měsíci červenci a odeslal na email. adresu zavodyunicov@volny.cz s oslovením Zdeňka Wiedermana.

Obsah podnětu, který se nám dá se říci z větší části zalíbil, především svojí určitou objektivností, jsme poté detailně rozebrali a usnesli se na tom, že za náš spolek KČC 1900 Litomyšl navrhneme radě MP cestou "měkčí formy " zvážit a seznámit otevřeným dopisem členskou základnu MP a dle případných zpětných ohlasů, připomínek, námětů atd. se pokusit dosáhnout určité moderní objektivnosti v systému rozšíření věkových kategorií, přihlašování týmů, bodování jednotlivců do týmů a to především se sledováním nejdůležitějšího cíle, tj. omladit členskou základnu a přivést do MP nové tváře a nastavit určitou formu širšího hodnocení výkonů jednotlivců s přínosem pro tým.
Proto navrhujeme projednání těchto kritérií ve vztahu k registraci týmů:

1) Tým nadále o 9 účastnících (dává to určitý prostor pro tzv. širší zastupitelnost jednotlivců z jakýchkoliv důvodů, kdy se nemůže ten či onen člen týmu účastnit vybraných závodů).

2) Tým musí povinně minimálně nahlásit a obsadit členy do 4 kategorií ze 7 vypsaných kategorií, když už budeme počítat s tím, že vznikne rozdělení kategorie Ž I. a II. (tedy, B, C, D, E, F, Ž I. II.), jinak nebude registrován.

3) Součet bodů pro 4 účastníky týmu v závodě musí být složeno minimálně ze tří závodníků daných kategorií (např. modelově 1 z B, 1 z Ž I., 2 z E apod., další jednotlivci co budou v kategorii E v tomto modelu i když s dosaženým lepším umístěním a tím bodově vyšším ziskem než jejich kolegové/ně z týmu jiných věkových kategoriích, tak nebudou již tzv. bodovat v daném závodě do celkového výsledku týmu a tento tým musí bodově započítat jiné členy ve zbývajících věkových kategoriích). Samozřejmě, že dosažené body všech členů jsou normálně započítávaný do celkových výsledků jednotlivců.

Ze začátku to bude pro některé historicky dané týmy trochu " oříšek ", jak obsadit " povinně " 4 věkové kategorie svými členy, ale právě systematickou prací spolků na jejich osobní osvětě s cílem rozšíření řad a vstupu dalších nových abonentů, kdy i tento zásadní moment může přivést další dobrovolné volné seskupení a rozšířit tak počet týmů o nově vytvořené subjekty. Chce to pouze udělat rozhodující krok, každá nová myšlenka se rodí tzv. " v porodních bolestech ", ale třeba by to mohl být primárně položený základní kámen k té objektivnosti tak, aby se vrátila konkurenceschopnost a sportovní prestiž před dalo by se říci pouhým odjetím závodů. Hlavně to může přinést personální oživení, tj. bude snaha o to, dostat do MP " nové tváře ", nebo jednou přijde doba, kdy se pomalu " všichni " setkáme v kategorii 60 - 70 - 80 let a ve věkových kategoriích B, C, Ž I. bude jezdit torzo účastníků bez příslušné konkurence.

Věříme, že náš podnět k tomuto téma donese oživení v členské základně a třeba se najdou jiné zajímavé konstruktivní myšlenky, podnět, názor či příspěvek tak, aby nám všem to přineslo pocit, že každý má možnost svojí osobní píli a aktivitu zúročit ve férovém sportovním zápolení.

Ještě jednou všem sportovní pohodu a mnoho osobního elánu a trpělivosti v pořádání seriálu MP v silniční cyklistice přeje za KČC 1900 Litomyšl

Antonín Hurt - předseda klubu
Avatar člena
zdenekwPříspěvek: 1
Založený: 27.11.09

Možnosti
Přejít na fórum:
Forum powered by fusionBoard
     
Sdílet tuto diskuzi
URL:
BBcode:
HTML:
     
Banner
  
     
PARTNEŘI MP


     
Poslední články
· Nová rada MP
· Počty startujícíc...
· Soutěž je minulostí
     
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 3

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 601
· Nejnovější člen: David Wolf
     
Poslední návštěvy
Karel Rot 13:39:32
Jiri Vrazdil 18:25:09
AnnaK 22:51:13
Milan Babianek 3 dny
administrator 4 dny
David Wolf 5 dny
zdenekw 1 týden
milos4 2 týdny
ryznar 2 týdny
imiki 2 týdny